FAQ – časté otázky

Čo ma čaká na prvom vyšetrení?

Na prvom vyšetrení vás čaká diagnostika vášho tela.  Zameriavame sa na určitú partiu tela s ktorou máte momentálne ťažkosti. Pri vyšetrovaní  naši fyzioterapeuti využívajú najmä poznatky z McKenzie metódy a Funkčnej diagnostiky lokomočného systému.  Je potrebné si rezervovať aspoň 60min.

Robíte aj naprávanie?

Nárazové manipulácie, ako sa táto terapia odborne nazýva, nerobíme. Robíme však jemnejšie a pre telo omnoho prijateľnejšie formy napravenia. Sú to pozvoľné mobilizácie kĺbov a mäkkých tkanív ľudského tela nazývaných Manuálna terapia.

Koľko krát je potrebné prísť na fyzioterapiu/masáže?

Je to individuálne, podstatný faktor je ako dlho vás už trápi bolesť alebo iné ťažkosti. Čím dlhšie pociťujete pohybové problémy tým dlhšie obyčajne trvá celá liečba. Niektorým dokážeme pomôcť v rámci piatich terapií u niektorých liečba trvá aj zopár mesiacov.

Keď ma nič neboli, som už zdravý?

Áno, už ste zdravý. No to ešte neznamená že sa vám problémy nemôžu vrátiť keď prestanete dodržiavať rady ktoré vám fyzioterapeut odporučí. Preto sme zaviedli preventívne cvičenia na ktoré sa môžete prihlásiť. Hodina je zameraná na prevenciu vzniku najčastejších pohybových problémov.

Prečo ma bolí noha a fyzioterapeut vraví že je problém v chrbte?

Celá citlivosť a vnímanie bolestí je zabezpečovaná s nervami ktoré vychádzajú z chrbtice a vedú do dolných končatín (z driekovej chrbtice) a do horných končatín ( z krčnej a hrudnej chrbtice). Preto dochádza k bolestiam v niektorej časti týchto nervov. Podstatné je ale odstrániť príčinu, nie iba samotnú bolesť.

Čo mám robiť ak nemôžem prísť na dohodnutý termín?

V rámci serióznych vzťahov s našimi klientmi vyžadujeme aby ste ohlásili zmenu termínu najneskôr 12 hodín pred začiatkom termínu, ak tak neurobíte bude Vám účtovaný STORNO poplatok a to 50% z celkovej sumy za Váš termín. Z neočakávaných dôvodov je možné zmeniť čas termínu aj neskôr. Ak vôbec neprídete na dohodnutý termín môžete požiadať o náhradný ale iba raz.