Masáže

Klasická masáž

Táto masáž podporuje vyprázdňovanie povrchových žíl, lymfatických ciev, sekréciu potných žliaz, normalizáciu kožného napätia, zlepšuje prekrvenie masírovanej oblasti, zlepšuje výživu tkanív a zmierňuje bolesť. Veľmi významné je ošetrenie svalov, ktoré podľa zamerania hmatov môže byť relaxačné alebo naopak tonizujúce. Reflexne a zmenou prekrvenia masáž ovplyvňuje i ďalšie vzdialené orgány a má celkovo priaznivé účinky na organizmus. Hmaty sa rýchlo a dôrazne striedajú s citlivým použitím sily (hnetenie, tepanie, chvenie) a jemnejších prvkov (roztieranie, trenie, vytieranie).

Reflexná masáž 

Reflexná masáž sa vykonáva najčastejšie na chodidle a narte oboch nôh, no v niektorých prípadoch je vhodne aplikovať reflexnú terapiu lokálne v mieste bolesti. Výhodou je stimulácia celého organizmu cez nervové zakončenia, teda sa dosahuje dvojnasobný účinok. Táto masáž pozitívne ovplyvňuje krvný obeh, urýchľuje hojenie, pôsobí protizápalovo, zmierňuje bolesť, podporuje lymfatický obeh, posilňuje imunitný systém, urýchľuje detoxikáciu organizmu. Podporuje fyzické a psychické uvoľnenie, odstraňuje následky stresu a prispieva k celkovej harmonizácii organizmu.
Masáž sa odporúča pri bolestiach svalov, kĺbov, chrbtice, bolestiach hlavy, proti migréne, pomáha pri alergii, astme, poruchách trávenia, vylučovania, gynekologických problémoch, hormonálnych poruchách , nespavosti, vyčerpanosti a ďalších civilizačných ochoreniach. Táto metóda je vhodná pre ľudí v každom veku.

Manuálna lymfodrenáž

Lymfatické masáže odstraňujú z tela škodliviny (toxické látky) prostredníctvom lymfatických uzlín, čím je posilňovaná i imunita organizmu. Pomáhajú odstraňovať opuchy nôh, pôsobia proti únave a častým ochoreniam. Sú vhodným doplnkom  proticelulitídnej masáže.

Na rozdiel od iných techník manuálnej terapie sa neorientuje na priebeh svalov, fascií a šliach, ale na lymfatický systém. Vykonáva sa malým tlakom v podkoží a špeciálnymi hmatmi ktoré majú väčšinou kruhovitý alebo špirálovitý charakter s pomalou frekvenciou a pri stupňovaní nesmie byť cítiť žiadna bolesť. Hmaty sú veľkoplošné, krúživé, zachovávajú smer toku lymfy. Sila a intenzita hmatu sú závislé od konzistencie opuchu.

Bankovanie

Je bezbolestná liečiteľská metóda, ktorej korene siahajú do starovekej Číny. Dodnes sa využíva, najmä pri bolestiach chrbtice a problémoch z nachladnutia. Pôsobením podtlaku na podkožné tkanivá, zlepšuje krvný a lymfatický obeh a reflexnou cestou znižuje bolesť. Uvoľňuje svalové spazmy a má aj silné detoxikačné účinky. Najčastejšie sa banky prikladajú na plochu chrbta, kde sa nachádzajú nervové zakončenia vnútorných orgánov a tým je možné ich priaznivo ovplyvniť. Bankovanie má veľmi dobré účinky aj pri regenerácii imunitného systému.