Taping a Kinesiotaping

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kinesiotaping

Pohyb je prirodzenou dispozíciou človeka. Akékoľvek obmedzenie pohybu človeka znevýhodňuje, stáva sa fyzicky menejcenným.

Poranenie kĺbov, svalstva, šliach, väzov je nepríjemná okolnosť, ktorej následky sa neraz môžu prejaviť trvalými poškodeniami pri návrate  do aktívnej činnosti. Tým skôr, keď sa u postihnutého kóduje náchylnosť na postupné zhoršovanie stavu.

Spevňovanie pohybového aparátu pomocou špecialnych lepiacich pások – tzv. tejping ( z angl. slova „tape“ – páska) a tým súčasne odľahčenie postihnutej oblasti. V rámci klasických fixačných tejpov poznáme len techniky na spevňovanie rôznych oblastí ľudského tela. V dnešnej dobe inovácie prišli aj v tejto oblasti a doniesli elastický tape, teda Kinesiotaping. Elasticita nám rozširuje funkciu terapeutického využitia. Na facilitaciu ( podporu) alebo inhibíciu ( últmovanie) svalstva. Ďalej nám pribudli techniky na ovplivňovanie fascií a zdokonalilo sa fixačné lepenie.

Cena aplikácie je 5-10€ podľa rozsahu a dĺžky využitej pásky. Úvodné lepenie obsahuje aj vyšetrenie a určenie správnej techniky aplikácie.

V našom fyzioterapeutickom centre využívame výhradne originálne pásky značky KINESIO®.